GTA Trilogy a afectat negativ alte jocuri Rockstar!

GTA Trilogy continuă să rămână pe ordinea de zi. După lansarea sa dezamăgitoare, jocul a fost puternic criticat de mulți fani. Producția, care a afectat și Rockstar în mod negativ, a fost scoasă de la vânzare și a determinat compania să își ceară scuze jucătorilor.

Locuri de muncă de Rockstar, ceea ce face un efort de a rezolva jocul, nu pare a fi ușor. Pentru că în fiecare zi se întâlnește o nouă eroare în producție.

GTA Trilogy afectează negativ GTA V și RDR 2

Studioul, care merită criticile pentru GTA Trilogy și face tot posibilul să o repare, își propune să-și extindă echipa în acest timp. S-a presupus că compania i-a sfătuit pe dezvoltatori să renunțe la celelalte productii și să fie interesați să repare Trilogia GTA . Atât de mult încât s-a aflat că s-a făcut transfer de echipă din alte proiecte în acest sens.

O afirmație enervantă a fost făcută despre Rockstar, care încerca să repare Trilogia GTA cu muncă intensă. Printre informații se numără că eforturile intense ale companiei de a repara jocul vor afecta negativ alte producții. Trecând peste scandal cu toate echipele sale, studioul a oprit și actualizările planificate pentru GTA Online și Red Dead Online, conform primelor zvonuri.

Studioul, care nu a oferit o actualizare majoră pentru aceste două jocuri de mult timp și i-a făcut pe jucători curioși, ar putea atrage reacții cu o posibilă întârziere. Pentru că GTA Online, care a fost jucat de ani de zile cu menținerea constantă în viață, va fi lipsit de inovații. În Red Dead Online, lucrurile sunt puțin mai complicate. Se pare că Rockstar, care nu poate menține modul multiplayer la ritmul dorit, va continua să piardă jucători.

Deși tabelele trase sunt văzute ca fiind destul de negative, nu trebuie uitat că sunt doar zvonuri. Cu toate acestea, nu se știe când compania va lansa o actualizare pentru GTA Trilogy. Să vedem sub ce formă va apărea jocul în fața jucătorilor, vom aștepta și vom vedea.

Distribuie
Marian Ciobanu

Marian Ciobanu

Marian Ciobanu, redactor-şef pentru publicaţia Geeki.ro, pasionat de tehnologie, maşini, divertisment nerd, ştiinţa şi jocuri video, îmi place să testez telefoane, laptopuri, dispozitive foto/video, tablete şi alte diferite gadgeturi iar aceste informaţii le împărtăşesc prin acest website.În perioada 2014-2018, am fost fondator şi redactor-şef la revista online de ştiri şi informaţii tehnologice BetIT, apoi din 2019, am început un nou proiect numit GEEKI, un portal de ştiri şi informaţii IT&C, unde puteţi găsi diverse articole despre Hi-Tech, Ştiinţă, divertisment nerd, jocuri video şi multe altele.În momentul de faţă folosesc un Samsung Galaxy S22 Ultra ca şi telefon principal pentru foto/video şi alte task-uri în serviciul website-ului, iar pentru conţinutul site-ului, şi bună gestionare a lui, folosesc un computer făcut "pe piese".

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *